Chevrolet Aveo Aküsü Kaç Amper

Chevrolet Aveo Aküsü Fiyatları

Chevrolet Aveo Aküsü Kaç Amper

Chevrolet Aveo Aküsü Fiyatları

Chevrolet Aveo aküsü, 55 amperdir. Aküde amperden önce aslında, akünün kasası ve kasasının boyutları, yerine sığıp sığmayacağıdır.

Chevrolet Aveo’nun aküsü, sanılanın aksine 60 amper akü ve standart 60 amper akü ölçülerine sahip değildir. Bu aracın aküsü 55 amper kare tip aküdür. Aynı zamanda da ters kutuplu bir aküdür.

Düz kutuplu akü takmak isterseniz, kabloları yetişmeyecektir. Onun haricinde düz kutup akü olmasından dolayı, bir sorun teşkil etmez. Artı ve eksi kablolar yetişiyorsa, düz kutup akü de takılabilir. Genel olarak ters kutuptur.

Aracın ikinci sahibi olabilirsiniz, daha önce kablolar uzatılarak düz kutup takılmış olabilir bu sizi yanıltmasın.

Genellikle, daha ucuz akü takılmak istendiği için bu şekilde oynamalar karşımıza çıkmakta. Bazen bulundukları bölge de, ters kutup akü bulamadıkları içinde böyle bir şey yapmış olabilirler.

Düz kutup akü takılırsa, aracın kutup başlarına giden artı ve eksi kablolar, normalinden ters bir akü takıldığı için, yakında olması gereken kutup başı, daha uzakta olacağından dolayı, biraz daha zorlanarak yerine sabitlenecektir.

Bu durumda, zamanla kablo içlerinde deformeler olabilir, zorlamadan dolayı kopmalar yaşanabilir.

Chevrolet Aveo Aküsü Fiyatları

Peki insanlar neden ters kutup araca düz kutup akü takmak isterler, az önce yukarıda da yazdığım gibi, fiyat farkından dolayı. Markasına göre ters kutup ile düz kutup akü arasında, 100 ile 200 lira arasında fiyat farkı olabilmektedir.

Üstü düz bir aküdür ve üstten bağlantı demiri ile birlikte sabitlenir.

Normal 60 amper akü takılırsa bir sorun olur mu diye soracak olursanız. Bir sorun teşkil etmez. Yine 2 yıl garantili olur. Marş gücü aynıdır, aracın çalışmasıyla alakalı bir sıkıntı olmaz.

Tekrar söylemek gerekirse, chevrolet aveo aküsü 12 volt 55 amper, kare ters kutuplu aküdür.

Normal standart 60 amper akü takarsanız, akü üst bağlantı demiri, 55 amperdeki gibi cuk diye düzgün değilde biraz daha yamuk yerine oturmuş olabilir. Bu da yine aküyü sabitlemeyi iyice yapıyorsa, sorun teşkil etmeyecektir.

İstanbul Yerinde Montaj Ücretsiz

Sadece İstanbul İl sınırları içinde, akünüzü, adresiniz de değiştiriyoruz. Böyle bir talebiniz var ise, aşağıdaki linkten, sipariş verebilirsiniz.

55 Amper Aküler
60 Amper Aküler

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Geri Dönüş
Bütün Yorumları Gör

Müşteri Hizmetleri

İletişim

Copyright © 2023 | AKÜ PAZAR Tüm Hakları Saklıdır.

Shopping cart

0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0
Düşüncelerinizi Paylaşmak İster misiniz ? Lütfen Yorum Yapınx