Toyota Yaris Aküsü Kaç Amper

Toyota Yaris Aküsü Kaç Amper Fiyatları

Toyota Yaris Aküsü Kaç Amper

Toyota Yaris Aküsü Kaç Amper Fiyatları

Toyota Yaris akü amperi ve fiyatları hakkındaki yazımıza hoş geldiniz. Açıkçası, toyota ve opeli akü anlamında sevmiyorum çünkü, ters köşe yapabiliyor bu araçlar. Daha öncesinde olması gerekenden farklı aküler takılmış olabiliyor daha uygun olması için veya o an bulunamadığı için. Bu araçların aküleri diğer markalara göre genellikle standart dışında çıkabiliyor. Yaris modeli için demiyorum Toyota ve Opel markaları için bunu belirtmek isterim. Yaris modelinde de az da olsa bu sorun var. Şunu demek istiyorum aslında, toyota yaris aküsü genellikle en çok çıkan tip, 12 volt 50 amper aküdür. Yerine 60 amper akü sığmaz. Akünün yeri buna müsait değildir. Ancak yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı, 50 amper yerine, 60 amper akü yerine zorlaya zorlaya takılabiliyor. Bu sefer ben burda 50 amperdir yazdığımda, kişi aracının üstünde 60 amper var ise yanlış yazdığımı düşünüyor. O yüzden bu markalarda durumlar biraz karışık.

Az önce de belirttiğim gibi toyota yaris aküsü en çok çıkan tip 12 volt 50 amper aküdür. Normal şartlarda 60 amper akü yerine sabitlenemiyor, bağlantı ayakları, 50 amper akünün ölçüsüne göre çünkü. 50 amper aküyü tüm ucuz marka aküler yapmayabiliyor ve her zaman her yerde bulunmayabiliyor. 60 amper aküye göre az giden bir modeldir çünkü. O sebeple fiyatları 60 ampere göre hemen hemen aynıdır, hatta bazen, bazı markalar da 50 amper akünün daha pahalıya geldiğini de görmekteyiz.

Yani kısacası sonuç olarak Toyota Yaris aküsü, start stopsuz modellerde 50 amperdir. Model, yakıt türü hatta beygiri bile bazen araçta farklı amper çıkmasına sebep olabiliyor. Ufak kare bir aküdür. Akünün ön kısmında, amperi yazar, ancak daha önceden de yanlış takılmış olabilir, akü yerini görmek lazım. Bunun haricinde, 2005 1,4 motorlu bir Yarise akü taktım, bunun aküsü ise 72 amper akü idi, Araç da elektrik harcayacak, ekstra ekipmanlar mevcuttu ve sahibi devamlı olarak bu amperi tercih ettiğini belirtti ve yerine sığdı.

 Toyota Yaris Aküsü Fiyatları

50 amper akü takılan modellerde akü, sol farın hemen arkasında yer alıyor. 2005 1,4 motorlu modelde ise akü, ön camın hemen altında ve cama yakın kısımda, biraz zor da olsa yerine sığıyor, aslında oraya 72 amper alçak akü zorlanmadan daha kolay girer ancak, alçak aküler, normale göre biraz daha pahalı olabiliyor. Biz aşağıya linkleri bırakalım siz istediğiniz tipi seçin fiyatlarına göre, karar sizin olsun. Bu arada, 72 amper akü standart bir aküdür, aynı akünün varta markasındaki karşılığı ise 74 amperdir. 2 amperden sorun olmaz, marka marka amperler farklı çıkabiliyor. Alçak tip isterseniz mutlu da 66 amper akü var veya varta da 72 amper alçak E43 modeli mevcut. Dediğim gibi akü sol farın hemen arkasındaysa akü amperi zaten 50 amperdir. 72 amper akü sığmaz.

Bu araçta durumlar biraz karışık, siz yorulmak istemiyorsanız, akü yerini bize Mail veya Whatshapp olarak yollayın biz bakıp, dönelim. Toyota Yaris Akü fiyatlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu fiyatlara, İstanbul içi, yerinde montaj ücretsizdir. Aciliyetiniz var ise montaj süresi hakkında bilgi alınız, uzak ilçelere teslimat süresi üç iş gününü bulabilmektedir.

50 Amper Aküler

66 Amper Aküler

 72 Amper Aküler

0 0 Oylar
Article Rating
Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Geri Dönüş
Bütün Yorumları Gör

Müşteri Hizmetleri

İletişim

Copyright © 2023 | AKÜ PAZAR Tüm Hakları Saklıdır.

Shopping cart

0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

0
Düşüncelerinizi Paylaşmak İster misiniz ? Lütfen Yorum Yapınx